William Costa & Nicolas Wiese, Rrill Bell | Pohyby-Zvuky-Prostory

KoncertGalerie výtvarného umění v Ostravě

Koncert experimentální hudby v rámci cyklu Pohyby-Zvuky-Prostory představí tři výrazné osobnosti berlínské umělecké a hudební scény – William „Bilwa“ Costa, Nicolas Wiese a Rrill Bell.

William „Bilwa“ Costa ve společném projektu s Nicolasem Wiesem pracují se dvěma odlišnými druhy zvukového materiálu – se zpětnou vazbou (tedy obvykle nechtěným a potlačovaným zvukovým jevem) a terénními nahrávkami (zachycujícími např. zvuky strojů nebo elektornické signály) -, které kombinují a spojují do harmonických a dynamicky vyladěných struktur.

williambilwacosta.com | soundcloud.com/bilwa
nicolaswiese.com | soundcloud.com/nicolaswiese

Berlínský skladatel a hudebník Rrill Bell vytváří kompozice ze zvukového materiálu na magnetických páskách. Používá staré preparované přehrávače a páskové rekordéry, na které hraje technikou skrečování nebo zvukových koláží ovlivněných francouzskou musique concrète i myšlenkami Johna Cage. Rekontextualizace přirozených zvuků v galerijních podmínkách je tak vedoucím leitmotivem celého koncertu, stejně jako práce s jevy, jejichž formální jazyk bychom obvykle spojovali spíše s výtvarným uměním.

rrill-bell.bandcamp.com

vstup volný

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.