(Sebe)projekce: Jan Prokeš

KoncertPřednáškaMatiční dům, Opava

V cyklu (Sebe)projekce, v němž dlouhodobě představujeme tvrobu mladých autorů a autorek z Opavy a okolí, vystoupí hudebník, textař a výtvarník Jan Prokeš (*1982).

Jako výtvarník začal tvořit už v dětství na opavské ZUŠ, následně na Střední uměleckoprůmyslové škole v Opavě studoval obor Propagační výtvarnictví, kde se také začal věnovat malbě pod dohledem akademického malíře Karla Žaludy. Po střední škole pokračoval ve studiu na Ostravské univerzitě pod vedením akademického malíře Daniela Balabána (2002–2005). Po ukončení studií se živil jako grafik a později jako učitel výtvarné výchovy na soukromém ostravském gymnáziu. Výtvarné tvorbě a grafice se dále věnuje.

Od šestnácti let prošel školením kytaristů Jana Glose (Groovies, Gary Rostock a HC3) a jeho učitele Petra Krásného. Z kapel, kterými za svou hudební kariéru prošel, stojí za zmínku Mišima – folkové duo s kytaristou Pavlem Macháčem a Johny proCash crew s Jiřím Zavadilem, Ondřejem Bartošem, Petrem Schreierem a Danielem Volným.

V aktuálním projektu Digital Jockey dává Honza Prokeš konkrétní tvar celé své dlouholeté hudební a textové tvorbě. Inspirací se mu stala synthpopová mystika, kterou poznal ve filmech Johna Carpentera. Původní záměr skládat 16ti bitové podklady (basová a rytmická linka) na počítači (odtud také název Digital Jockey jako současná aktualizace Disc Jockey) postupně posunul do stravitelnější popové formy. Ve svých současných písních Digital Jockey hraje na kytaru, foukací harmoniku a zpívá, basu a rytmiku dále programuje.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.