Scott Cazan | koncert

KoncertMatiční dům, Opava

SCOTT CAZAN
10. 9. 2022 v 19h
Matiční dům / Bludný kámen, Matiční 2, OpavaNa třetím koncertu z cyklu Pohyby-Zvuky-Prostory, který v letošním roce pro Bludný kámen připravuje polský kurátor Paweł Szroniak, vystoupí experimentální hudebník a skladatel Scott Cazan (USA).

Scott Cazan představí skladbu, která je reinterpretací slavného videodíla Bruce Naumana „Violin Tuned D.E.A.D.“ z roku 1969, jež lze považovat za neprávem opomíjené dílo minimalistické hudby. 

https://www.youtube.com/watch?v=yMYgZJBNsm0
________________

Scott Cazan je skladatel, programátor a zvukový umělec z Los Angeles, který v současnosti žije ve Stockholmu. Pohybuje se v oblasti experimentální elektronické hudby, zabývá se kybernetikou a jevy vyplývajícími z interakce mezi člověkem a digitální technologií. Ve své práci často využívá sítě zpětných vazeb, v nichž narušení a náhodné prvky působí jako katalyzátor pro nové umělecké formy. Vystupoval s umělci jako Travis Just, Kara Feely, Ulrich Krieger, Mark Trayle, Michael Pisaro, Carmina Escobar, Carole Kim, Jana Papenbroock. Jeho hudbu můžete slyšet na albech vydaných u A Wave Press, Care Of Editions, Khalija Records a Edition Wandelweiser. Vyučoval na Kalifornské univerzitě a na Art Center College of Design a California Institute of the Arts.

http://www.scottcazan.com/
https://soundcloud.com/scottcazan

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.