Rhizom Fighters, VVRNGDNG, Timber Rattle, Ferst Deadler is not alone | koncert

KoncertMatiční dům, Opava

RHIZOM FIGHTERS
Cíkal (bicí; Depakine Chrono, Microvomit) a Vrrrbitch (dechy, elektronika; Poisonous Frequencies, PIO, IQ + 1) spolu léta hrají v nukleárním improvizačním kvartetu Bahnhoffreundshaft a radikální, naléhavý noise je i základem desky Say No To Automatism!, která vychází společnou péčí Orangerie, Stoned To Death Records a NAAB a jíž duo na koncertu pokřtí. Byť by nebylo od věci se domnívat, že redukuje-li se kvartet na duo, bude zvuk zákonitě ochuzen, v případě Rhizom Fighters se děje přesný opak – hlukové klubko je homogennější, zvenčí uzavřenější a na povrchu překvapivě hladké. Album, které je vynikajícím příkladem toho, že strukturování veškeré skutečnosti je práce zodpovědná a nepřetržitá.
https://stoned-to-death.bandcamp.com/…/say-no-to…

Trio V V R N G D N G (wrongdoing) z Berlína vytváří sonický útok ve formě experimentálního synth-noise rock/hardcore. Na živo neskutečná síla!
https://wrongdoing.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/vvrngdng

TIMBER RATTLE
je potulný hudební projekt, který pokračuje ve zkoumání souvislostí mezi prvotním zvukem, krajinou a hudbou, která se odvíjela od našich vztahů k prostoru a místu v průběhu času. Tato kontemplace se projevuje v hudbě prostorově rozlehlé i intimně zahleděné dovnitř, která se snaží vytvořit oslavné a reflexivní prostředí, které sdílí hranice s přírodou a tichem. I když se kapela nikdy příliš nevzdaluje od horských hymnů, které jsou u jejich kořenů, psaní písní – které zároveň ztělesňuje a bere v úvahu svou vlastní historii a geografii – je přesto plné hukotů, manter a zvukových experimentů. Intuitivní zkoumání palety je jemně se měnícím základem pro tajemné texty v doprovodu nástrojů zvukové oslavy setkání a prolínání země a těl, zvířat a rostlin, jazyka, života a smrti.
https://timberrattle.bandcamp.com/

FERST DEADLER IS NOT ALONE
Trvající performance, ve které může participovat libovolný počet diváků. Bezpečné hřiště, kde si každý účastník zvolí druh zážitku, který chce mít: osobní, kolektivní nebo kombinaci obou. Účastníci se mohou sblížit s různými druhy objektů v prostoru a zapojit všechny smysly.
https://www.youtube.com/watch?v=SbKJG60Y7us…

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.