Railroad Concrète, Stanislav Abrahám | koncert

KoncertMatiční dům, Opava

Railroad Concrète

Duo tvoří Heidrun Schramm a JD Zazie, vzniklo v roce 2017 a je založeno na aktuálních zvucích vlaků, které umělkyně užívají ze svých osobních archivů terénních nahrávek. Fascinovány těmito zvuky, které je den co den provází, se soustředí na vlakové hluky, rezonance, sonické krajiny, signály, sociální zvuky a kvality akustiky nádražních budov.

Railroad Concrète konstantně rozvíjí zvukové materuály ve svých kompozicích a zvukových instalacích, kde se zvukové zdroje pohybují mezi konkrétností a abstrakcí a jsou v dokonalé symbióze.

Stanislav Abrahám

Zvukový umělec, hudebník, pedagog.
Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Jako pedagog vedl řadu workshopů o nahrávání pro různé umělecké instituce. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém Rozhlase a ve volném čase se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho vystoupení bývají kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru, gong nebo sundrum.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.