Příběhy nečekané inspirace / zážitkový program pro děti

PerformancePřednáškaMatiční dům, Opava

Zážitkový program pro děti od 8 do 12ti let.

Nabízíme výpravy za inspirací plné zajímavostí, úkolů a zážitků. Netradiční několikahodinový program pomůže dětem získat osobitý přístup k výtvarné tvorbě a upevnit  důvěru ve vlastní nápady. Jako výchozí bod a zároveň zázemí nám slouží prostory v Bludném kameni / Matičním domě na Rybím trhu v Opavě.  Program bude probíhat v sobotu jednou měsíčně a je určen především pro děti od 8 do 12let.

Poprvé se sejdeme 17.9.2016 ve 13:30 u Matičního domu v oblečení vhodném pro volný čas, se svačinkou a pláštěnkou či deštníkem v batohu. Konec programu v 17:30h na stejném místě.

Programem provází lektorka Daniela Přívětivá

Prosíme o přihlášení dětí na e-mailové adrese daniela.privetiva@seznam.cz nejpozději do 10.9.2016, cena: 300,- kč.

Náplň programu aneb jak to bude probíhat?

Zahájení a seznamování  – důležitá část, kdy se můžeme poznat, sdělit svá očekávání a nastavit pravidla. Po té budou děti provedeny Matičním domem. Zjistí, kde mají své zázemí, pracovní prostor, sociální zařízení.

Celý program začne vstupním příběhem, do nějž budou děti vtaženy pomocí prvního kolektivního úkolu. Během něj získají svůj objevitelský deník, se kterým budou také v průběhu odpoledne pracovat. Na malé dobrodruhy čekají úkoly různého charakteru, někdy zaměřené na logickou úvahu, jindy na představivost, a samozřejmě nebudou chybět úkoly výtvarné či dramatické. Fyzické aktivity volím spíš klidné a bezpečné. Během první výpravy se budeme přemisťovat městskou hromadnou dopravou za pokračováním příběhu na vybrané místo. Děti si povezou svůj deník a základní výtvarné vybavení. Podložku, papíry, tužky, fixy, pastelky. Další potřeby už budou připraveny na místě.  Veškerý materiál potřebný pro práci zajistíme a zapůjčíme. Z domu by si měli nést jen svačinku, pití, pláštěnku, léky. Zkrátka vybavení na výlet „do přírody“. Budeme se snažit být co nejvíc venku.

V případě nepřízně počasí (déšť, kroupy, sníh nebo velká zima) program bude lehce přizpůsoben a přemístěn do Matičního domu.

Částka 300kč je za jedno odpoledne. V ceně  – práce lektorky, cestovné, materiál, pronájem prostor atd.

Termín pro následující měsíc bude zveřejněn na našich stránkách a v programu Bludného kamene a prosím vždy o včasnou rezervaci.

Rodiče budou informování podrobně na e-mailové adresy o nástupu, místě a průběhu programu.

 

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.