Palacký (CZ) & Simonis (NL)

KoncertGalerie výtvarného umění v Ostravě

Improvizační duo Ivan Palacký (amplifikovaný pletací stroj Dopleta 180) a Lukas Simonis (kytara, elektronika)

Ivan Palacký a Lukas Simonis se jako duo potkávají po cca 10 letech. Během jejich rakouského turné v roce 2008 neplánovaně podstoupili dobrodružnou výpravu v divokém okolí horské obce Harrachsthal. Letos v říjnu se pokusí tuto svou zkušenost rekonstruovat hudebními prostředky skrze volnou improvizaci.

Lukas Simonis je kytarista z Rotterdamu. Je znám také jako organizátor experimentálních hudebních a filmových festivalů v legendárním klubu WORM. Hrál v kapelách Dull Schicksal, Trespassers W, Morzelpronk, AA Kismet (s Bobem Drakem), Liana Flu Winks, VRIL (s Chrisem Cutlerem), Stepmother, Perfect Vacuum, Kruk (s Ninou Hitz a Sato Endo) a Coolhaven.Jako improvizátor spolupracoval s mnoha hudebníky napříč žánry: Eugene Chadbourne (USA), Goh Lee Kwang (Kuala Lumpur), Bohman Brothers (UK), Anne La Berge (USA/NL), Pierre Bastien, Peter Stampfel (USA), Eddie Prevost (UK), atd.

Ivan Palacký je hudebník, architekt a sběratel zvuků. V minulosti byl členem skupiny “Výkřiky břich”, tria „Sledě, živé sledě“ a audiovizuálního dua „Koberce, záclony/Carpets Curtains“ (s Filipem Cenkem). Dnes je entuziastickým členem Pražského improvizačního orchestra, zpěvákem a kytaristou skupiny „Pátí na světě”, členem kvartetu „Messier objects“ ( s Klausem Filipem, Andreou Neumann a Toshimaru Nakamurou).. „Píše“ zvukový deník ze všech svých cest – sbírá mikroúryvky příběhů, podivných zvuků a různých „akustických chyb“.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.