Oldřich Janota / koncert

KoncertMatiční dům, Opava

Sólový koncert výjimečného básníka a hudebníka, legendy českloslovenského folku.
Oldřich Janota v minulosti spolupracoval např. s Jakubem Nohou, Pavlem Richterem, Lubošem Fidlerem či s Irenou a Vojtěchem Havlovými. Janotův nynější repertoár tvoří jak písně ze sedmdesátých a osmdesátých let, tak především nová, minimalistickými postupy a etnickou hudbou ovlivněná tvorba.
Zahloubaný hlas Oldřicha Janoty nás zavádí do velmi subtilního světa představ a pocitů, kde každé slovo má kouzelnou moc vyvolat další asociace. Říkejme tomu třeba folkový minimalismus, ale pojmenovat a definovat něco tak křehkého je obtížné. O neuchopitelnosti nevšedního Janotova muzikantství a jeho myšlenkovém světě plném imaginace a zvláštních obrazů se píše tím nesnadněji, čím beznadějněji jim posluchač podlehne. A koho neosloví, tam je jakékoli další přesvědčování zbytečné.
Oldřich Janota v současnosti kromě sólových koncertů vystupuje i s kapelou Ora pro nobis, se kterou v roce 2014 vydal album Kojoko. Na podzim 2015 mu vyšel knižně výběr z písňových textů Kytaru s palmou a počátkem tohoto roku vydal v limitované edici 8CD box s názvem Ultimate Nothing, který obsahuje koncertní nahrávky, různé sessions, ale i archivní záznamy z domácích studií. Písně na sedmi z osmi CD  nikdy nebyly na CD vydány a mapují Janotovu tvorbu od roku 1982 do současnosti.

 

Vstupenky na místě 100,- Kč na osobu, studentská sleva: 2 studenti na jednu vstupenku!!!

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.