Next Phase & Pohybové studio Jana Horvátha

KoncertPerformancePLATO, Ostrava

Pavel Zlámal – klarinety/saxofony, Juraj Valenčík – kontrabas, Vladimír Třebický – bicí, Peter Graham – piano & Jan Horváth

Avantgardní Next Phase vznikla pod vedením klarinetisty, saxofonisty, improvizátora a experimentátora Pavla Zlámala již roku 2010. Kapela jazzových obrysů však dalekými žánrovými přesahy staví intenzitu hudebního sdělení nad stylovou čistotu. Po EP „Six Modes“ (2013) vydala své debutové album s názvem „Underneath“ (2014). Nyní opět připravuje vydání nové desky. „Věnujeme se hned od počátku autorské tvorbě, inspirováni nejen jazzem, ale silně též hudbou soudobou a experimentální s výraznou orientací na improvizaci“, přibližuje zaměření kapely její leader Pavel Zlámal a dodává: „Těžíme z myšlenkové otevřenosti hráčů a neortodoxního pojetí jazzového odkazu.“ Členové kapely tak neohroženě opouštějí bezpečné vody všeobecně ustanovených pravidel, odhodláni hledat a nalézat své vlastní „příští fáze“ hudebních souvislostí. Autorské kompozice, dirigování i příznačně neohraničený prostor pro improvizaci ponechává hudbě NP její živelnou podstatu a nenutí ji oblékat nablýskanou nekonfliktní uniformu většinových hudebně-estetických požadavků.

Jan Horváth je umělec, hudebník hráč na bicí nástroje, pedagog. Ojedinělá postava současného pražského undergroundu. Aktivní hráč pražské scény, objevuje se v rozmanitých formacích od symfonických těles přes jazz/blues nebo indie scénu. Mimo působení na poli hudebním je též výtvarník, herec a performer. Ve spojení s brněnskou avantgardní Next Phase rozvíjí interaktivní pojetí guerillové performance, v jejímž rámci kombinuje prvky tance i absurdního divadla.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.