Miroslav Tóth / Oko za oko

KoncertPerformance

Jednoaktová video opera. Příběh odehrávající se zároveň na plátně i na jevišti. Jedinečná kombinace dokumentárních filmových prvků se zpěvem, komponovanou a improvizovanou hudbou, a hereckou akcí.

Nové pojetí tohoto uměleckého žánru, může být příjemným překvapením. Kombinace médií vytváří kompaktní hudební a vizuální celek působící na diváka silným dojem. Tvůrci pracují metodou řízené improvizace, přičemž se při vývoji projektu nechají vést nečekanými situacemi, které v reálném čase přispívají k modelování příběhu a formy díla. Jedinečnost projektu spočívá také v jeho dokumentární hodnotě. Námět čerpá ze současného dění na Slovensku a dopředu nahrané sekvence zachycují život v konkrétním reálném městě se skutečnými problémy, které se až tolik neliší od těch současných našich.

Skladatel a saxofonista Miroslav Tóth se narodil v r. 1981 v Bratislavě. Specializuje se na současnou improvizovanou hudbu, filmovou nebo elektroakustickou kompozici. Je autorem jednoaktové opery Zázračná masážní tyč pro úředníky ve veřejných institucích a tří video oper – Zub za zub, Oko za oko a Tyč. Napsal hudbu k desítkám filmů. Kromě skladatelské práce se věnuje improvizované hudbě ve středoevropském kontextu. Jako saxofonista je součástí nebo vytváří různé formace v Krakově, Praze, Vídni, Bratislavě, Budapešti atd.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.