/-\ Line & Surface | Narozeniny umění 2021

Projekce

sdbs.cz/las

Po smrti Roberta Filliou, francouzského člena hnutí Fluxus, v roce 1963 někteří umělci začali slavit narozeniny umění v duchu jeho pojmu “The Eternal Network” (Věčná síť). Oslavy narozenin se konaly v různých městech po celém světě a umělci byli požádáni, aby přinesli dárky k narozeninám pro umění – umělecká díla, která by mohla být sdílena v síti.Umělecká narozeninová oslava nebyla nikdy formální událostí, ale byla vždy organizována prostřednictvím sítě. Filliouův vynález narozenin umění je typickou Fluxusovskou tradicí vážné zábavy.

Bludný kámen se již tradičně do oslav zapojuje a 1 000 058 narozeniny umění letos proběhnou, ačkoli v odlišné podobě, než minulá léta.Vzhledem k současným restrikcím akci přesouváme do online prostředí. Dáváme prostor projektu kolektivu SlashDashBackSlash, pro který je pojem Věčné sítě charakteristický, a který reaguje na současné nahlížení na umění skrze obrazovku počítače.

Line and Surface v0.1 je prezentováno jako interaktivní nástěnka popisující svá východiska, jež vycházejí zejména z myšlenka filosofů Viléma Flussera a Theodora Nelsona. Text, obraz a zvuk vytvářejí dohromady koláž vyzývající k interakci diváka.

https://www.facebook.com/slashdashbackslash
http://sdbs.cz/

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.