Kvadrata Supro, Matthias Müller & Pawel Doskocz & Emilio Gordoa | koncert

Koncert

KONCERT SE KONÁ V KLUBU ROCK HILL V OSTRAVĚ (ulice 28. října 258/296, Ostrava).

Dvakrát tři výrazní improvizátoři na jednom pódiu. Trio Müller / Doskocz / Gordoa na turné k albu. Elia Morettiho můžete znát z Pražského improvizačního orchestru, Zdeněk Závodný je členem kapel Frisk a Srnka, Michal Hrubý má mj. několik oceňovaných alb s triem Romanovská Tichý Hrubý na slovenské značce Hevhetia.

Pořádá Bludný kámen. Vstupné dobrovolné, doporučené 100,-.

Matthias Müller, trombonista z Berlína, přináší do tria množství hudebních zkušeností a zručností, z nichž jedna je mimořádně cenná – schopnost budovat dlouhé dechové fráze tak, jako by neměli začátek ani definitivní konec. Jeho dva mnohem mladší spoluhráči – Paweł Doskocz, kytarista z Poznaně, a Emilio Gordoa, elektroakustický multiinstrumentalista, též z Berlína – přinášejí do společného hraní tendenci k našlapaným experimentům.

Jejich hudba má vlastní rytmus, vytvářený perkusivní elektronikou a kytarovými repeticemi. Doplňuje ho dechový masív a matný ambient, přičemž do textury vstupuje množství zvukových překvapení, ktoré vytváří tok zvuků, jejichž původ se nedá jednoznačně určit.

https://paweldoskocz.bandcamp.com/
https://matthiasmueller.bandcamp.com/
https://bandcamp.com/tag/emilio-gordoa

KVADRATA SUPRO
Jaké obsazení měla první kapela na světě? Hammondky a elektrickou kytaru? Nebo bubínek a píšťalku? Ano! Bubínek a píšťalku! Na toto obsazení navazuje skupina Kvadrata Supro, v níž hrají na bubínky Elia Moretti (bicí, perkuse, vibrafon) a na píšťalky Zdenek Závodný (saxofony) a Michal Hrubý (klarinety). Tradiční moderní free-jazz.

ELIA MORETTI (*1986 v Miláně, Itálie) je performer, skladatel, hráč na bicí nástroje a výzkumník zaměřený na kulturní antropologii prostřednictvím ekologického vnímání zvuku. Zajímá se konkrétně o to, jak by zvuk mohl přispět ke změně zážitku z představení, a o způsoby, kterými se umělecké postupy podílejí na kontextu (sociální důvody), z něhož vycházejí nebo na které reagují. Zkoumá ty zvukové jevy, které jsou základem performativní a divadelní praxe. Hraje v různých hudebních souborech, nicméně upřednostňuje radikální a experimentální komorní hudbu. Pravidelně spolupracuje s tanečníky, divadelními společnostmi a výtvarnými umělci.

ZDENĚK ZÁVODNÝ (1974) je hráč na plátkové dechové nástroje a tvůrce zvukových instalací, ve kterých často převáděl světlo ve zvuk a zvuk v obraz, a manipuloval elektronické obrazy zvukem. Působí v freejazzcoreovém triu Frisk, v duu Trash Talk s bubeníkem Didi Kernem, spolupracuje s Pražským improvizačním orchestrem, Moving Orchestra a dalšími. Je uměleckým ředitelem pardubického Divadla 29. V letech 2015–2019 byl dramaturgem festivalu „Jazz jde městem / Jazz Goes to Town“ v Hradci Králové.

MICHAL HRUBÝ (1973) hraje na klarinety, tenor saxofon a lidové píšťaly ze Slovenska. Založil a vedl skupiny Neočekávaný dýchánek a Kapitán Kajman. V současné době působí v několika různých kapelách (Romanovská Tichý Hrubý, Květovaný kůň, Prázdné hory jsou plné větru a deště, Drozdi a droždí…). Hostoval v Orchestru Berg. V letech 2017 a 2018 byl dramaturgem festivalu „Dobršská brána“ a v roce 2020 festivalu „V Loukově u muziky“. O své tvorbě říká: „Rád vydávám zvuky.“

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.