Karolína Liberová a Eva Koťátková: Po vyprání jsem úplně změnila tvar. Na levé noze jsem našla trhlinu, krk se páře. | výstava

VýstavaGalerie Cella a Hovorny, Opava

KAROLÍNA LIBEROVÁ A EVA KOŤÁTKOVÁ: 
PO VYPRÁNÍ JSEM ÚPLNĚ ZMĚNILA TVAR. NA LEVÉ NOZE JSEM NAŠLA TRHLINU, KRK SE PÁŘE. 
Galerie Cella a Hovorny
30. 7. – 30. 9. 2021
Vernisáž proběhne v pátek 30. 7. v 18 hodin před Hovornami na Masarykově tř., následně se přesuneme do Galerie Cella.
Po vernisáži proběhne koncert PHOLO (IT) / DoShaska v Matičním domě.
https://www.facebook.com/events/298824361977319


Na další výstavě v Galerii Cella, kde se letos soustředíme na autory a témata spojené s Opavou a regionem, se představí opavská rodačka Karolína Liberová ve společném projektu s umělkyní Evou Koťátkovou. Umělkyně připravily společný projekt vycházející z loni obhájené diplomové práce Karolíny Liberové a ze společného zájmu o tělo, oblečení a textilní materiály.
__________

MANUÁL PRO OBLEČENÍ NĚKTERÝCH ČÁSTÍ TĚLA A JEJICH ÚDRŽBU

Oblečení chodidel

Postavte se přímo na metr nebo na papír, chodidlo obkreslete tužkou a přeměřte. Je dobré změřit všechna chodidla (podle počtu, kterým disponujete). Není výjimkou, že nohy mají rozdílnou délku. V takovém případě se vždy řídíme podle největšího chodidla. Volný prostor obuvi u menších chodidel, než je obuv, můžeme vycpat vatou nebou papírem. Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv užívaná k jinému účelu, než je určena, nemůže být reklamována. Obuv není vodotěsná. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem. Nechte obuv vyschnout při pokojové teplotě. Nesušte na radiátoru, v sušičce, na ohni, fénem, nebo ani jiným zdrojem přímého tepla. Vyplňte botu papírem nebo napněte na napínák, zachová si tak původní tvar.

Oblečení nohou

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh nohavic, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž budou používány. Nohavice užívané k jinému účelu, než jsou určeny, nemohou být reklamovány. Pokud vám nohavice zmoknou nebo se vám něco vylije v kapsách, vyplňte kapsy papírem nebo napněte na napínák, zachovají si tak původní tvar. Nedoporučujeme sezení či ležení jen na jednom místě nohavic, ale rovnoměrné využívání jejich plochy. Pravidelné dlouhé sezení na jednom místě může mít za následek jejich rychlé vysezení. Na velkých vodorovných plochách se po častějším sezení mohou objevit vlny, které jsou více či méně v závislosti od hrubosti a typu materiálů. Nohavice je třeba zatěžovat rovnoměrně, je třeba střídat pravou a levou. To stejné platí i u kapes: kapsy u kalhot je třeba zatěžovat rovnoměrně, je třeba střídat pravou a levou. Doporučujeme sedět na rozličných místech a v různých polohách. Důležité je též osvojit si co nejdříve správné sedací návyky. Trénujte své tělo v takovém druhu sezení, abyste se co nejvíce vyvarovali prodřenin a žmolků. Žmolky se tvoří třením oblečení o povrch potahu. Povrch byste měli po každém použití vyhladit rukou.

Oblečení rukou

Rukávy prodlužujeme ZDARMA. Vytahané rukávy zkracujeme ZDARMA. Prodřené lokty opravujeme ZDARMA. Pro každou příležitost je vhodný jiný druh rukávů, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž budou používány. Rukávy užívané k jinému účelu, než jsou určeny, nemůžou být reklamovány. Pokud vám rukávy zmoknou nebo je do něčeho omylem namočíte, vyplňte je papírem nebo napněte na napínák, zachovají si tak původní tvar. Rukávy je třeba zatěžovat rovnoměrně, je třeba střídat pravou a levou. Na velkých vodorovných plochách se při častějším užívání mohou objevit vlny, které jsou více či méně v závislosti od hrubosti a typu materiálů. Vytahané rukávy a žmolky na vlněném oblečení patří mezi časté noční můry. 

Oblečení hlavy

Postavte se hlavou přímo na metr nebo na papír, hlavu obkreslete tužkou a přeměřte. Pro každou příležitost je vhodný jiný druh pokrývky hlavy, proto při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude používána. Pokrývka hlavy není vodotěsná. Pokud dojde k jejímu promáčení, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem. Nechte ji vyschnout při pokojové teplotě. Nesušte na radiátoru, v sušičce, na ohni, fénem, ani jiným zdrojem přímého tepla. Vyplňte pokrývku hlavy papírem nebo napněte na napínák, zachová si tak původní tvar. Pokrývku hlavy zvětšujeme a zmenšujeme ZDARMA. Pokrývku hlavy je třeba zatěžovat rovnoměrně, doporučujeme ji nosit na rozličných místech a v různých polohách.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.