Karm | koncert

KoncertMatiční dům, Opava

Karm tvoří český saxofonista a klarinetista Michal Wróblewski a berlínský kytarista Torsten Papenheim. Užijte si jejich koncert v prostorech opavské organizace Bludný kámen.Informace o vstupenkách brzy doplníme.
____________

V pražském Paláci Akropolis se hudebníci sešli v rámci týdenní umělecké rezidence Liveurope, která vyvrcholí třemi hudebními vystoupeními v Praze, v Ostravě a Opavě.

V rámci unikátního projektu nabídneme skupině 30ti diváků exkluzivně otestovat jejich společnou tvorbu, která bude od pódia k posluchači přenášena do sluchátek pro ještě přesnější poslech.

Oba hudebníci vytvářejí čistě akusticky svět odehrávající se mimo typické zvukové spektrum svých nástrojů.Prostřednictvím svého vlastního přísného idiomu se duo Karm soustředí na drobné změny a hlukové – ale tiché – struktury.

V estonštině znamená KARM drsný nebo striktní – hudba česko-německého dua splňuje obojí.

Michal Wróblewski je český skladatel a saxofonista žijící v Praze. Absolvoval obory improvizovaná hudba a jazzová interpretace na brňěnské JAMU a Norwegian Academy of Music v Oslu. V současné době je doktorským studentem Kompozice a teorie kompozice na JAMU. Je vedoucím několika souborů v Čechách a v Norsku (E Converso, Kiap, JWQ, Nejtek-Klápště-Wróblewski, Swomp) a jako improvizátor spolupracuje s hudebníky z celého světa. , je učitelem (HAMU, JAMU, Konzervatoř Jaroslava Ježka, Zuš Kouřim), uměleckým ředitelem festivalu Jazz Goes to Town, pořadatelem koncertní série Hybrid Sessions v Praze a spoluzakladatelem vydavatelství Ma Records.

Michal Wróblewski /CZ – alto saxophone, clarinet & bass clarinet
&
Torsten Papenheim /DE – acoustic guitar & objects

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.