Izolovaná spojení 2: Vojtěch Rada, Eric Arn, Petr Vrba

Koncert

↓ for English scroll down ↓

IZOLOVANÁ SPOJENÍ je série performancí, koncertů, přednášek a jiných vystoupení umělců a tvůrců, které prezentujeme online prostřednictvím živého streamu na fb stránce Bludný kámen.

Živé streamy probíhají každý čtvrtek vždy v 18, 19 a 20 hodin a každý trvá od 15 do 50 minut.

Umělci mohou své projekty přihlašovat průběžně vždy do středečních 12h pro streamování v následující čtvrtek. Více informací o výzvě na Izolovaná spojení – Isolated connections | OPEN CALL.

____________________________________

DRUHÝ STREAM
26/3 v 18h
Vojtěch Rada (CZ)
Architekt a vizuální umělec Vojtěch Rada se vedle tvorby architektonických instalací a objektů věnuje také designu herního a VR prostředí, 3D grafice a herním systémům.

Podle zákonů planety nachových mračen je Radův diplomový projekt z AVU. Jde o autorskou počítačovou hru, ve které umělec zkoumá možná fiktivní řešení architektury a urbanismu centra Prahy, a o autorský gamebook – herní knížku. V sérii Izolovaných spojení Rada představí celý projekt jako gameplay hry s komentářem, který bude probíhat simultánně s hrou gamebooku.

V sérii Izolovaných spojení Rada představí celý projekt jako gameplay hry s komentářem, který bude probíhat simultánně s hrou gamebooku.

In the Isolation connections series Vojtěch Rada will present the whole project in form of a gameplay with a commentary that will be performed simultanesously with a gamebook play.

http://vojtechrada.com/
____________________________

26/3 v 19h
Eric Arn (US)
Kytarista a experimentální hudebník Eric Arn žije a působí od roku 2005 ve Vídni. Od osmdesátých let prozkoumává hranice mezi avant-rockovou hudbou, volnou improvizací, dronem a psychedelií. Ještě ve Spojených státech působil ve skupině Crystalized Movements a založil také už poněkolikáté reinkarnované a stále aktivní kombo Primordial Undermind. Vydal čtyři sólová alba u Feathered Coyote Records, FEEDING TUBE RECORDS a Carbon Records a má za sebou velké množství spoluprací s dalšími hudebníky (Cam Deas, Stefan Kushima (Cruise Family), Vanessa Arn, Bernadette Zeilinger, Tom Carter nebo Margaret Unknown).

Na koncertech Bludného kamene se Eric Arn představil se skupinou Primordial Undermind i sólově a společně s Tomem Carterem zahráli v rámci festivalu Pohyb–zvuk–prostor 2016 v kapli sv. Alžběty v Opavě. Nahrávka z tohoto koncertu vyšla v roce 2018 u labelu Sloow Tapes.

https://soundcloud.com/eric-arn-sounds
https://ericarn.bandcamp.com
https://www.facebook.com/andreatiziani/videos/10154921094258969/
____________________________

26/3 ve 20h
Petr Vrba (CZ)
Hudební experimentátor a zvukový průzkumník Petr Vrba se od devadesátých let pohybuje na české nezávislé hudební scéně. Jako hráč na trumpetu, syntezátory, DIY elektroniku a vibrující reproduktory vystupuje jak sólově, tak v řadě uskupení a ve spolupráci s dalšími muzikanty. Od roku 1994 působí jako DJ na Radiu 1, kde uvádí pořad 13 syrových, v letech 2010–2016 byl kurátorem hudebního programu komunikačního prostoru Školská 28 a od roku 2018 působí jako dramaturg Alternativa festival. Spoluzaložil Pražský improvizační orchestr / Prague improvisation orchestra a několik hudebních skupin (Poisonous Frequencies, IQ+1, NUN, The MoND, NOIZ, junk & the beast) a je členem Rouilleux.
Vystupoval s hudebníky jako je Xavier Charles, Angélica Castelló, Michel Doneda, Axel Dörner, Joke Lanz, Seijiro Murayama, Franz Hautzinger, Agnes Hvizdalek, Mikolaj Trzaska a mnozí další.

http://vrrrba.cz/
____________________________________

Série vznikla pro podporu umělců v době nouzového stavu vyhlášeného kvůli pandemii koronaviru. Právě pro umělce jsou totiž živá vystoupení, výstavy a další kulturní akce, které jsou v současnosti rušeny po celém světě, důležitou součástí obživy. Jsme si vědomi, že umělci jsou pouze jednou ze zasažených částí společnosti, z povahy naší činnosti však naše úsilí zaměřujeme právě na ně.

_________________
_________________

ISOLATED CONNECTIONS is a series of performances, concerts, lectures and other presentations of artists and creatives that is presented online via a live stream on Bludný kámen fb page.

Live streams take place every Thursday from 6pm, 7pm and 8pm and last between 15 and 50 minutes.

The projects can submitted continuously always until Wednesday 12am for a following Thursday’s live stream. More information about the open call at Izolovaná spojení – Isolated connections | OPEN CALL.

____________________________________

SECOND STREAM
26/3 at 6pm
Vojtěch Rada (CZ)
Architect and visual artist Vojtěch Rada focuses on architectural installations and objects as well as game and VR design, 3D graphics and gaming systems.

The Planet of Crimson Clouds is Rada’s graduate work consisting of a computer game and a game book. Using architecture tools to create fictional world in the city centre of Prague. Creating a fictional layer of the city, where architecture can express itself in completely new way, to be percieved as a poem, narrative story or interactive game in comparsion with everyday reality.

The project will be

http://vojtechrada.com/
____________________________

26/3 at 7pm
Eric Arn (US)
American guitarist and experimental musician Eric Arn lives and works in Vienna. Since 1980s he has mined the farthest regions of avant-rock, free improv, drone and psychedelia beginning in the Crystalized Movements and continuing with Primordial Undermind for over two decades now. He has released four solo albums on Feathered Coyote, Feeding Tube Records and on Carbon Records. He has collaborated with many musicians (Cam Deas, Stefan Kushima (Cruise Family), Vanessa Arn, Bernadette Zeilinger, Tom Carter and Margaret Unknown).

Bludný kámen has organised Eric Arn’s solo concerts as well as concerts of Primordial Undermind. Together with Tom Carter he performed at the Pohyb–zvuk–prostor 2016 at St. Elizabeth chapel in Opava. The recording of this concert was released on Sloow Tapes in 2018.

https://soundcloud.com/eric-arn-sounds
https://ericarn.bandcamp.com
https://www.facebook.com/andreatiziani/videos/10154921094258969/
____________________________

26/3 at 8pm
Petr Vrba (CZ)
His unrelentling explorations of non-idiomatic improvisation using trumpet, clarinets, synths, diy electronics, vibrating speakers etc., made him one of the most active experimental musicians in Prague these days. He is founder (with George Cremaschi) of Prague Improvisation Orchestra and bands like Poisonous Frequencies (with Didi Kern and Tomislav Federsel), junk & the beast (with Veronika Mayer), The MoND (with Ken Ganfield and Pasi Mäkelä), NOIZ (with Thomas Lehn and Tiziana Bertoncini), IQ+1 and others.

He has played with musicians like Xavier Charles, Angélica Castelló, Michel Doneda, Axel Dörner, Joke Lanz, Seijiro Murayama, Franz Hautzinger, Agnes Hvizdalek, Mikolaj Trzaska and many others.

http://vrrrba.cz/
____________________________________

The series started to support artists in time of emergency during the coronavirus pandemy. Artists are one of the social groups affected by the current situation, as different cultural events – an important source of artists‘ income – are currently being cancelled all around the world. This is the action we have decided to take to help them.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.