Izolovaná spojení 6: Bára Bažantová, Olga Uzikaeva & Jolon Dixon, Rafani

KoncertPerformance
ŠESTÝ STREAM
18.00
Bára Bažantová (CZ)
Studentka FAVU Bára Bažantová předvede kuchařskou performance, ve které se během přípravy večeře zaměří poetickou formou na otázky spojené s feminismem a osobním aktivismem.Bára Bažantová je anarchistka, která věří na prožitky, zpochybňuje váhu informací a má komplikovaný vztah k pojímání různých druhů hranic.
ocean-prachu.tumblr.com
_________________

19.00
Olga Uzikaeva a Jolon Dixon (Bělehrad/Berlín)

B.O.R.E.D.G.A.Z.I.N.G je pokračující projekt zabývající se současnými společenskými a komunikačními podmínkami, kdy dopad webové technologie na náš každodenní život je nyní větší než kdy předtím. V performance Jolona Dixona a Olgy Uzikaevy bude použit software Zoom – Olga Uzikaevy se momentálně nachází v Bělehradě a Jolon Dixona v Berlíně. Zoom byl původně určen pro obchodní komunikaci. V dnešní době se stal společenským prostorem a prostředkem pro performance a umění.

Jolon Dixon je umělec a skladatel žijící v Berlíně. Jeho práce cílí na vytvoření napětí mezi zvukem, objektem a tělem zápasícím s řadou okolních podnětů.
Olga Uzikaeva je tanečnice a performerka. Ve své současné praxi se zaměřuje na interakci mezi zvukem (hudbou, noisem, mluveným slovem..) a pohybem.
vinyldinosaur.tumblr.com
facebook.com/mov.research
_________________

20.00
Rafani (CZ)

Skupina vystoupí s hudebně-performativním projektem probíhajícím v ateliéru, ve kterém skloubí projekce vlastních videí s noisovým koncertem a s temnou destruktivní performancí.

Tvorba skupiny se vyznačuje kolektivním přístupem a angažovaností ve smyslu zájmu o věci obecné. Rafani se dlouhodobě zabývají uměním ve veřejném prostoru, strukturální podobou výstav, zajímají se též o možnosti metafory, kterou chápou jako druh instrumentu, který může mít aktivizační účinky pro místní prostředí a konkrétní diskurz.
Skupina funguje také jako hudební seskupení, jejich vystoupení lze popsat jako směs noisové improvizační hudby a dark ambientu. Součástí jejich koncertů je i autorská projekce.
rafani.blogspot.com

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út-Čt: 9-11 13-17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.