Izolovaná spojení 4: Tadeáš Polák, Alexej Švamberk

Koncert

↓ for English scroll down ↓

ČTVRTÝ STREAM
🛋9/4 v 19h
TV Přítel (CZ)
Existenciální talkshow o koních a lidech

Ani loutky, ani maňásci. V talkshow TV Přítel usedají na dřevo, které znamená svět, předměty z pokoje jednoho činžovní domu. Kdo přijde tentokrát zůstává tajemstvím. Jistá je jen pozice moderátora, které vládne Pan kůň. Ten se ptá sám sebe i svých hostů např. na to, proč jsou koně všude, kam se podívá, ale na jiné více či méně důležité otázky, v moři světa zanedbatelné marginality, které ale schovávají mezi řádky pravdu o smyslu i nesmyslu pachtění lidí i koňů v bezčasí pozdního kapitalismu.

TV Přítel je pobočkou společnosti Mokré sny, která si dělá všechno, co se jí zlíbí. Mimo jiné provozuje i volnomyšlenkářskou platformu Radio Tuleň, která vznikla, aby zničila monopol radiových přijímačů, rozložila ho na kousky a servírovala k pozdní večeři jako zákusek pro všechny.

https://www.facebook.com/…/a.300642437127…/732444430613556/…
https://www.facebook.com/…/a.300642437127…/460814824443186/…
____________________________________

🛋9/4 v 20h
Alexej Švamberk (CZ)
Rite of Springs

Svěcení jara? Možná vzhledem k datu. Ale bez Stravinského. Svěcení pramenů? Leda inspirace. Jinak ani náhodou. Studánky nebývají čisté. Svěcení pružin? ANO. Sólový projekt Alexe Švamberka Rite of Springs stojí jen na využití pružin. Ty jsou jedinými zdroji zvuku. A některé jsou laditelné, takže výšku tónu lze i měnit. Prostě old-school industriál v minimalistické podobě do dnešních dnů nepřejících velkým setupům. Zbytek je klasika – looper, delay a reverb. Samozřejmě pružinový.

Alex Švamberk je performer a noisemaker, který vedl vlastní soubor Tonton Macoutes a působil v improvizačních jazzových souborech Paraneuro a Neuro s Miroslavem Posejpalem, Jarmem Sermilou a Emilem Viklickým. Hrál také v industriálních Suicidal Meditations s Jardou Palátem, na které navázali S/M, a působí v duu TomAlex. Sólově několikrát vystoupil pod jménem X61. Věnuje se samplingu, elektronice a kovovým perkusím. Je autorem několik rozhlasových dokumentů a radioartových kompozic (Akce K, Apollo? Apollo, Ukrajina války, Trainstory, Projekt L). Kromě hudby se věnuje i tanci butó a vyšly mu tři knihy věnované punku a několik publikací o korejské válce.

_____________________
_____________________

FOURTH STREAM
🛋9/4 at 7pm
TV Přítel (CZ)
Existential talkshow about horses and humans

No puppets, just a talkshow of Mr. Horse who asks his guests more or less important questions or marginalitties that hide the true sense and nonsense of people and horses plodding in the timelessness of late capitalism.

TV Friend is a branch of a company Wet dreams that does anything it likes. Among other things, TV Friend operates a free-thinking platform Radio Tuleň, which was created to destroy the monopoly of radio receivers, disassembled it and serve as a dessert for late dinner.
____________________________________

🛋9/4 at 8pm
Alexej Švamberk (CZ)
Rite of Springs

Rite of Spring? Only for the date. But without Stravinsky. Springs? No water involved. The streams aren’t clean enough. Springs here mean the industrial musical instrument that Alexej Švamberk uses in his new sound performance. Old-school industrial and minimal music, sound effects – looper, delay and reverb – of course a spring one.

Alex Švamberk is a perfromer and noisemaker. Former leader of the Tonton Macoutes group who performed with impro jazz ensembles, industrial bands and also solo as XD1. He focuses on sampling, electronics and steal percussions. He created several radio docummentaries and radioart compositions. He’s also a butó dancer, author of books about Punk, and a Korean war specialist.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.