Izolovaná spojení 3: Imrich Veber, REK & Libor Staněk, Lightbush

Koncert

TŘETÍ STREAM 2.4.
for english scroll down⬇️⬇️⬇️

🌐18/00 Imrich Veber – polylog
🌐19/00 REK + Libor Staněk II – AV koncert
🌐20/00 Magdalena Jadwiga Härtelova + John Broback – performativní koncert

——————————————————————–
🌐Imrich Veber – paradigm shift ~ polylog online
Paradigm Shift otevírá spekulativní dialogický prostor nad potenciální společenskou transformací a posunem ze současného stavu k novému. Nacházíme se patrně na novém bodu zvratu, před novým stavem chaosu, který bude dříve nebo později vyžadovat nové a jiné uspořádání, třeba lepší, docela možně ale na pozměněném půdorysu, než jak jej známe v současnosti. Ustavené geografické a mentální hranice se budou proměňovat, přetékat, kypět, scvrkávat se, rozšiřovat, upadat a zanikat.

Imrich Veber je vizuální umělec žijící v Opavě. Absolvoval na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a na Katedře dějin umění v Olomouci, v současné době studuje doktorandské studium na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a je asistentem v Ateliéru výtvarné fotografie Michala Kalhouse na Fakultě umění Ostravské univerzity.

🌐Instrumentální noisovou kapelu REK – Cíkal (Depakine chrono) + Sokol (Nuly, India) – vzešlou z podhoubí budějovického labelu NAAB doprovodí svými „Světelnými básněmi“ zpěvák skupiny Sýček Libor Staněk. Živá hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii Adama Veita.

🌐Lightbush je poeticko-kapelní projekt umělkyně Magdaleny Jadwigy Härtelové a elektronického hudebníka Johna Brobacka, který je kombinací poezie, improvizované synth hudby a performance.

Magdalena Jadwiga Härtelova je umělkyně a kurátorka žijící v Berlíně. Ve své poetické práci zkoumá meze intimity, zajímá se o komunikaci a pokouší se načrtnout záblesky nejasných dimenzí věcí, o nichž se učíme, že jsou lineární, jako je čas a naše identita.
John Broback je hudebník ze Seattlu (nyní žijící v Berlíně), který tvoří a performuje pod jménem Techno Milkshake a jako část live setu techno dua sequiiin.
——————————————————————
ENG:
🌐Imrich Veber – paradigm shift – polylog online
The Paradigm Shift opens up a speculative dialogue space over a potential social transformation and a shift from the present to the new. We are probably at a new turning point, before a new state of chaos, which will sooner or later require a new and different arrangement, perhaps better, but possibly on a modified ground plan than we know it at present. Established geographical and mental boundaries will change, overflow, boil, shrivel, expand, decline and disappear.

🌐Instrumental noise band REK – Cíkal (Depakine chrono) +
Sokol (Nuly, India) – originated in České Budějovice label NAAB will be accompanied by light poems by singer Libor Staněk from band Sýček. Live music will be combined with text collages and visual projections directed by Adam Veit.

🌐Lightbush is the poetry band project of artist Magdalena Jadwiga Härtelova and electronic musician John Broback combining poetry, improvised synthesized music, and performance art.

Magdalena Jadwiga Härtelova is an artist and curator based in Berlin. In her poetic practice, she explores the limits of intimacy, goes after what grows in the hollows of communication, and tries to sketch glimpses of the ambiguous dimensions of things we are taught to be linear, such as time and our identity.
John Broback is a Seattle musician based in Berlin, producing and performing under Techno Milkshake and as part of the live set techno duo sequiiin.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.