Ido Bukelman & “A” Trio

KoncertGalerie výtvarného umění v Ostravě

Ido Bukelman (IL) je izraelský skladatel, improvizátor a hráč na kytaru, banjo a nejrůznější perkusivní nástroje. V současné době žije a pracuje v Berlíně, přesto posledních deset až patnáct let patří k tomu nejzajímavějšímu z izraelské nové hudby. Pohybuje se v hranicích avantgardy, improvizované hudby, noise, freejazzu atd. Tvoří hudbu, která je atraktivní pro poučené posluchače, ale příjemně překvapivá i pro posluchače vyžadující hudbu řekněme tradičnějšího typu.

“A” Trio (LB) je pravděpodobně nejstarším hudebně-improvizačním seskupením v Libanonu. Po deseti letech spolupráce dosáhli Mazen Kerbaj (trubka), Sharif Sehnaoui (akustická kytara) a Raed Yassin (kontrabas) charakteristického zvuku, který přiměl jednoho švédského novináře definovat jejich styl jako “strukturální swing”. Členové “A” Tria  se výrazně podílejí na organizaci života libanonské avantgradní hudební scény a stali se z nich respektované osobnosti mezinárodní experimentální hudby.

Koncert se uskuteční v rámci cyklu Pohyby, zvuky, prostory představujícího mezinárodní a českou experimentální hudbu, které pro GVUO pořádá Bludný kámen.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.