hear me!

Koncert

Poněkud zoufalý výkřik hledání porozumění a kontaktu ve světě plném hluku, lidí a odstředivého pohybu společenského dění. Jakoby se propadal čas, jakoby hrubé přesycení receptorů znemožňovalo vnímat jemné významy, jakoby hluk pohltil všechny zvuky, jakoby kulturní nánosy snížily práh citlivosti našich senzorických zakončení.
Festival HearMe! vrací zvuk tam, kde opět může patřit, kde se dá znovu prožít dobrodružství poznání elementární přirozenosti, zažít zvuk i ticho v prostoru, pochopit krásu zvukové bezprostřednosti a akustickou jedinečnost přítomné chvíle. Důraz bude nezřídka položen na chvíle mezi jednotlivými zvuky – tóny, na chvíle ticha, které se zabarvují naší vlastní představivostí, na chvíle, v nichž rezonuje již proběhlé a zpřítomňuje se teprve následující. Návštěvník může slyšet to, co vede dovnitř, k sobě, aby paradoxně zažil pocit sjednocení a pochopení netušících souvislostí. Od hudby konkrétních hluků k jemné architektuře tónů, od konceptuální hry k rafinované jednoduchosti, od minimalistických repetitivních struktur k analýze, rozkladu a zpět ke komponovanému celku. Vypjaté chvíle se střídají s uvolněním, hluk s klidem. Pro všechny zúčastněné je společný komorní soustředěný projev, neobvyklé způsoby uchopení vyjadřovacích možností, ať už se jedná o rozšířenou techniku instrumentální či hlasovou.
Festival HearMe! je pořádán v rámci projektu Stará síť na novou hudbu, jehož se účastní pořadatelé tradičně netradičních zvukově-hudebních performancí v Praze, Českých Budějovicích, Pardubicích, Brně, Ostravě a v Opavě. Letos se koná již pátý ročník. První ročník se konal v Praze, druhý v Ostravě, třetí v Pardubicích, čtvrtý v Ostravě a letošní bude zase v Praze. HearMe!

 

hear_me_plakat

 

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.