GGRIL (CAN), Tasos Stamou (GR, GB), intensää (CZ) | koncert

Koncert

Koncert proběhne v Ostravě. GGRIL v klubu Brno v Provozu, Tasos Stamou zahraje v Otvoru v Docku.

GGRIL  neboli Grande Groupe Régional d´Improvisation Libérée je čtrnáctičlenné (!) hudební těleso z městečka Rimouski ve východní části kanadské provincie Québec, které funguje od roku 2007 a sdružuje nadšence s různým hudebním zázemím, které spojuje zaujetí pro experimentování s nejrůznějšími formami interakce a hledání nových sonických vyjádření. Ačkoliv vychází ze svobodné improvizace, má ve svém kádru i inovativní skladatele v čele s baskytaristou Éricem Normandem, na druhou stranu ovšem s velkou chutí zve do svých řad věhlasné muzikanty, s nimiž pracuje formou workshopů nebo si od nich nechá napsat skladbu, v níž je ovšem dostatek prostoru pro vlastní ztvárnění. V minulosti se tak jejich spolupracovníky stali kupříkladu Jean Derome, René Lussier, Danielle P. Roger, Evan Parker či Ingrid Laubrock.

Érica Normanda jsme naposledy mohli vidět v Ostravě v listopadu 2021 ve Fiducii, kde si zahrál také společný set s Tomášem Knoflíčkem a Martinem Režným. Půjde o jediné vystoupení GGRIL v ČR. 

Tasos Stamou je řecký skladatel elektroakustické hudby, performer, zvukový technolog a lektor, v současnosti působící v Londýně. Využívá vlastnoručně modifikovanou elektroniku, upravené akustické nástroje, například preparovanou citeru, nebo i saxofon, nalezené objekty, ale také syntezátory a počítačové aplikace. Jako multiinstrumentální improvizátor Tasos Stamou spolupracoval s řadou hudebních experimentátorů, jako jsou Adam Bohman, Steve Beresford, Mike Cooper, Andrea Parkins, Terry Day, Adachi Tomomi, Ilan Manouach, Ignaz Schick, Magda Mayas ad. Vede label Kukuruku Recordings. 
tasosstamou.bandcamp.com

Koncert je organizován ve spolupráci spolku Bludný kámen, klubů Provoz a Dock a je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.