Freiplatz – Opavská klubová noc 6. 5.

KoncertPerformanceGalerie Cella a Hovorny, Opava

Bludný kámen se také zapojil do Opavské klubové noci

Program pátku 6. 5. 2016:

 

Girl Therapy – sólový hudební projekt Gabriely Vaškové

Hudbu komponuje různě na počítači, na živé nástroje a nebo nahráváním zvuků či lidí, sama pak vystupuje spíš jako hudební performer, než kapela. Vytváření zvuků záleží na atmosféře, ráda kooperuje s lidmi, využívá zvukové hračky a různé předměty. Celá její performance má podobu hudební terapie. Vydala dvě alba na bancamp.com Ex-boyfrnd song a In Vacation

Lebanon

Občasně vystupující volné uskupení muzikantů, působicí na olomoucké scéně, se dalo dohromady v jednom projektu, ve kterém pracují s dlouhými strukturovanými jamy, které vynáší ze zkušebny přímo na stage. Bez banalit, bez kompromisů. Vašek Hruška (kytara, ex Nylon jail), Jakub Frank (kytara, Pure cityzen), Marcel Skýba (bicí, drum machine, ex Noir voir), to vše doplněné procítěnými zpěvy Terez Papáčkové.

Hirisi 2 / free city zen
Legendární kytarista Gárgi (Pure cityzen, ex Na dno) rozvíjí svůj dřívější projekt Hirisi. Dává dohromady členy Pure cityzen a několik dalších hudebníků, se kterými pracuje na vlastní autorské tvorbě ve folkovém lazení. Výsostný indíčkář občasně obohacující vody experimentu a noisu však nesklouzává k patetičnosti pěkných písniček, ale drží se v intencích špinavé syrovosti.

 

Aktuální program celého festivalu Freiplatz

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.