E converso, Zdrój, Strzał w kolano, Furuburasuto | koncert

Koncert

2. 5. 2024, 19.00
ROCK HILL MUSIC CLUB
28. října 258/296, Ostrava

Giganti všech poloh (ne)jazzové improvizace přijíždějí do Ostravy. Miláčci jazzových festivalů i diy scén E converso, výkvět wrocławské Salky CRK (https://www.facebook.com/crksalka) Zdrój a Strzał w kolano a nejjazzovější projekt Martina Režného.

E CONVERSO
bc: https://marecords.bandcamp.com/album/p-sla-mil-satana
fb: https://www.facebook.com/econverso/
Multijazzovou úderku E CONVERSO tvoří již dvanáct let kytarista Jan Pisklák, saxofonista Michal Wróblewski, basák Vladimír Micenko a bubeník Jan Chalupa. Prozatím poslední album „Pásla milá Satana“ činí Molotovův koktejl post bopu, free jazzu a newyorského downtownu à la John Zorn ještě výbušnějším.

ZDRÓJ
bc: https://zdroj.bandcamp.com/
fb: https://www.facebook.com/zdrojband
Polsko-nizozemské ve Wrocławi působící improvizační duo kytary (Jakub Zasada) a bicích (Sebastiaan Janssen). Zdrój jsou spojeni s plodnou komunitou kolem Salky CRK (Kurws, Ukryte zalety systemu, Przepych, Atol Atol Atol, Barłóg). V roce 2022 vyšlo jejich debutové album u Fonoradar Records (LP) a Syf Records (MC). Duo se pohybuje od instrumentálního free punku s prvky krautrocku až k noisu a dokazuje, že volná improvizace je spíše myšlenka než zarámovaný hudební žánr. 

STRZAŁ W KOLANO
bc: https://soundartforum.bandcamp.com/track/strza-w-kolano
fb: https://www.facebook.com/jakub.majchrzak.sound.video
Je sólový projekt Jakuba Majchrzaka (Kurws, Przepych, Norymberga, Pustostany). Majchrzak je nezávislý hudebník a video umělec. Dvacet let působí na DIY hudební scéně a má za sebou 500 vystoupení v rámci Eurasie, 8 studiových alb, 3 koprodukce a více než 20 videoprojekcí na festivalech. Strzał v kolano v sobě pojí skladatelský princip s interpretačním a rukodělnou umělecekou práci s hudební tvůrčí precizností. 

FURUBURASUTO
Furuburasuto je improvizující duo Honzy Chalupy (bicí – Janoušek-Wróblewski Quartet, E Converso, Talaqpo a další) a Martina Režného (modulární elektronika a živé procesy – Säkkikangas, OUTbetweIN, Sklo).

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.