DIATRIBES (CH)

KoncertGalerie výtvarného umění v Ostravě

d’incise & Cyril Bondi
melodica & bass melodica, louspeakers, objects, electronic, microphones

Koncert z pravidelného cyklu experimentální a improvizované hudby Pohyby-Zvuky-Prostory

Švýcarské duo Diatribes tvoří dva neúnavní zvukoví hledači, jejichž vystoupení se vyznačují precizně strukturovanou hudbou. Tu často tvoří za pomoci repetitivních gest, jemných tónů, horečnaté pulzace se silným citem pro akustiku konkrétního prostoru.
Dvojice Ženevanů, Cyril Bondi (perkuse, objekty) a d’incise (laptop, objekty) spolu pracuje již přes deset let a během této doby zkoumali jak ostřejší polohy free jazzu či noise, tak různé podoby musique concrète i volné improvizace. Spolupracovali s množstvím významných hráčů jako Keith Rowe, Robin Hayward, Magda Mayas, Barry Guy aj. Díky těmto spolupracím se poslední dobou zaměřují spíše na vnitřní proces tvorby. Oba hráči jsou velmi aktivní součástí švýcarské experimentální scény, kde vedou početný ansámbl Insub Meta Orchestra a založili vydavatelství Insubordinations.
Na svém jarním turné duo představí svou novou LP vydanou Aussenraum Records založenou na dekonstrukci starého jamajského dubu a na pokusu reinterpretovat některé jeho tradiční znaky konceptuálním, elektroakustickým a minimalistickým způsobem.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.