Clara de Asís a Petr Uvíra

KoncertMatiční dům, Opava

Kytaristka a skladatelka Clara de Asís se narodila ve Španělsku a nyní žije ve Francii, kde je pevně spjata s místní improvizovanou a experimentální hudební scénou. Její hudba vychází ze zkoumání zvukových specifik velmi osobní hry na preparovanou kytaru. Zajímají ji minimální gesta a jejich zvuková působení a zkoumání vnitřních variací zvukového toku, jeho kontinuita a diskontinuita. Její hudba je stavěna na vlastní intuici a aktivním poslechu. Ticho, čas a prostor vytváří místo pro vznik a růst zvukové masy…

Tvorba Clary de Asís byla představena na mnoha různých uměleckých platformách a mezinárodních rádiových stanicích (France Culture, Radia network, webSYNradio…). Účastnila se mnoha festivalů experimentální a soudobé hudby (Musiques Actuelles Improvisées, Reevox, Sons de Plateaux, Futura…), a spolupracovala s hudebníky a umělci jako Laura Vazquez, D’Incise, Antez, nebo Jean-Marc Montera. Její poslední vydaná alba jsou La Troisième Heure (2014, Daath records, Francie) a NUNUNU (2015, Pan y Rosas Discos, Chicago). Clara vystoupí v Opavě po dvou letech podruhé.

Jako host vystoupí při společné improvizaci Petr Uvira
Petr Uvira. Především kytarista. Je zakládajícím členem a autorem hudby české bluesovo alternativní kapely Ladě se kterou vydal tři alba. Je rovněž zakládajícím členem jazzovo afrobeatového projektu Heimat a vůbec muzikantem se širokým žánrovým rozpětím. V současnosti spolupracuje mimo jiné s tanečním souborem Farma v jeskyni, nebo například s houslistkou a zpěvačkou Jitkou Šuranskou.

www.claradeasis.com

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.