BK na FP | Gabriela Vašková a Nicole Fialová: Trash Aesthetics | výstava

PerformanceVýstavaMatiční dům, Opava

Gabriela Vašková a Nicole Fialová: Trash Esthetics | výstava
Matiční dům / Bludný kámen
zahájení a performance 25. 5. v 19:00

Vzkříšení estetiky znovu nalezených objektů, záliba v kýči, trash artu, over artu. Oslava post produktu, sériové výroby a odpadkové kultury. Oslava barev, textur, tekutin a artefaktů, jež byly postupně v procesu tvorby sesbírány, spojeny a zase rozpojeny.

Téma, jež všichni znají, zdá se nevyčerpatelné, nutně však vede k zániku a pohlcení sebe sama.

Výstava s názvem Trash Esthetics představí soubor děl dvou autorek: Nicole Fialová (1998) a Gabriela Vašková (1984) v duchu trash artu, ale „Jesus will save you!“  a představí objekty, fotky, malby, koláže a jiné intermedia. Tvůrkyně se dotýkají problematiky konzumní společnosti, ale zároveň objevují v sutích a odpadcích nový smysl, jež jsou odrazem současné společnosti.

Gabriela Vašková (nar.1984)

Absolventka SLU Opava, zabývá se malbou, objektem, zvukem a performance. Samostatné výstavy v Praze, Opavě (Bludný Kámen-Matiční), zvuková instalace na sympozium Muhú,Kořenov. Peformance na Václavském náměstí v Praze s názvem „Každodenní chléb“, dále Brno performance „Exekuce“ spolu s Martinou Oškrdovou, video performance „Connection“ spolu s Elis Unique a další. Hudební kytarová performance v rámci Praque Biennale, 2013 s názvem „Pila“. Má za sebou evropské turné se zvukovým umělcem Rinusem van Alebeekem a vlastní hudební projekt Girl Therapy.

Nicole Fialová (nar.1998)

Absolventka SUŠ Ostrava, zabývá se intermediální tvorbou a fotografií. Společné výstavy v Nibiru, galerie Wurst, galerie 5 a Bludný Kámen-Matiční.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.