BK na FP | David Invalid, Rouilleux, I love 69 popgejů | koncert

Koncert

Bludný kámen pořádá 25.5. v rámci Hudební festival FreiPlatz tři koncerty, které se uskuteční v Kapli sv. Alžběty na Rybím trhu v Opavě.
! vstup zdarma !

Festival zahájíme v 18.00 dvěma vernisážemi – první proběhne v Galerii Cella (Michal Mitro) a druhá v Matičním domě (Gabriela Vašková a Nicole Fialová / Trash Esthetics – vernisáž a performance).

line up v Kapli sv. Alžběty:
19.00 – 19.40 David Invalid
20.00 – 20.40 Rouilleux
21.00 – 21.40 I LOVE 69 POPGEJU

David Invalid je projekt Davida Pšenčíka, frontmana kapely Acute Dose.
Jeho sólová tvorba byla dříve spíše experimentální s prvky výstředního humoru – jako dokonalý příklad poslouží Davidovo album vyzváněcích melodií. Nové album je vyloženě “pokojíčková” a intimní záležitost, což předznamenal samotný proces vzniku. David nahrává veškerou muziku doma v obýváku, který spíše než útulné hnízdečko připomíná nahrávací studio. Většinu svého materiálu skládá sám, ale čas od času využije hudební potenciál svých “návštěv”, ubalí, a zmáčkne tlačítko REC. Vzniká tak v podstatě jakási návštěvní kniha brněnské alternativní scény.

Rouilleux vznikl v roce 2009 jako jednočlenný projekt Luboše Rezka, kombinující psychedelické písně s kytarovým noisem. Debutové album Zugwang následovala přeměna na kapelu, do níž se zapojili hudebníci z okolí labelu KLaNGundKRaCH a pražské experimentální scény. Tříčlenná sestava vydala v roce 2014 album Scatter Your Soul, kterému dominoval rockovější zvuk s bicími a baskytarou, v roce 2016 pak EP The Spoils, kde vystupuje do popředí především syntezátor ve spojení s vokálem, kytarou a dechy. Během roku 2018 kapela představuje na koncertech nový, více elektronický materiál.

Dance-punkové duo I LOVE 69 POPGEJU pracuje s naivními klávesovými melodiemi, primitivními popěvky, při živých vystoupeních se svlékají a zpívají explicitní láskyplné písničky, kdy si nejste jistí, jestli je to hodně blbá legrace nebo trapárna na entou. Trash-disco sound, který tahá za uši i za jiné orgány a pobízí k neurotickému tanci. Trapnost jako estetická kategorie. Hipy-hipy-hypnóza!

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.