BK na Freiplatz

KoncertGalerie Cella a Hovorny, Opava

Program Bludného kamene v rámci klubové noci Freiplatz.

Festival zahájíme v 17 hodin v galerii Cella představením interaktivní instalace polského umělce Beniamina Głuszka s názvem Neuromusic.
více info na fb: Beniamin Głuszek: Neuromusic / Freiplatz

od 19 hodin pak proběhne série koncertů v prostorách kaple sv. Alžběty na Rybím trhu v Opavě.

19____Zagami Jericho プリンセスグリッチ
Svůj přirozený skladatelský talent rozvíjí již od čtyř let. V září 2016 vydala debutové album City is my Church, které ji přineslo nominaci na hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku 2016. Do povědomí širší veřejnosti se dostala také díky soutěži Startér Radia Wave, kde získala Divokou kartu. Její hudba je taneční, s temným podtónem, ale v jejím repertoáru se najdou i pomalejší skladby až filmového rázu. Post-kyberpunková vize prolínající se s citlivými vokály vytváří monumentální těžko opustitelnou atmosféru.
https://zagamijericho.bandcamp.com/

20____Sky To Speak
Původně post-rockové duo Sky to speak se na Freiplatzu představí jako sólový projekt Matěje Kotoučka (AVA, Sun Drugs). Jeho propojení zastřených ambientních až shoegazeových ploch s elektronickými výboji a rozsypanou rytmikou vytváří atmosféry, ve kterých se svět kolem vás rozpixeluje, rozpustí a následně složí do nerozpoznatelných forem.
https://skytospeak.bandcamp.com/

21____ AVA: Moving Spaces
Site-specific-field-recording-live-collage
Čtveřice zvukových experimentátorů z AVA kolektivu (Snediggen Snurssla, Matěj Kotouček, Marek Salamon, Andrej Nechaj) se pouští do rozkladu prostoru pomocí čtyř nezávislých zvukových zdrojů. Moving spaces jsou výzvou k aktivní participaci posluchače při tvorbě vlastního mixu zvukových koláží, složených z terénních nahrávek, pořízených na různých místech celého světa. Posluchač si pouhým pohybem v prostoru prožije vlastní poslechovou zkušenost, která opětovně spojí čtyři zvukové zdroje do jedinečné kompozice.
https://soundcloud.com/avakolektiv/ava-live-in-moe-170226

foto: Nela Bártová

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.