BARBIS RUDER wertschöpfungskette/řetězec hodnot

PerformanceVýstavaGalerie Cella a Hovorny, Opava

Pokračující série výstav performativního a akčního umění v Galerii Cella představí v červnu a červenci výstavu německé umělkyně žijící ve Vídni, Barbis Ruder. Půjde již o třetí výstavu vídeňských performerů v Celle.
Barbis Ruder pochází z Německa, ale posledních několik let žije, studuje a tvoří ve Vídni. Po studiích kulturního managementu v Německu a Rakousku se rozhodla přejít na Univerzitu užitých umění ve Vídni, kde v letošním roce obhajuje diplomovou práci na oboru Transmediální umění. Ve svých pracích používá tělo a volně přenáší jeho významy mezi pojmy jako instituce, tradice, konvence… tělo ji slouží jako vlastní intimní korporace, která se vymezuje proti běžnému chápání toho slova.
V Galerii Cella Ruder představí svou sérii performancí nazvanou Wertschöpfungskette (Řetězec hodnot), kterou rozvíjí od roku 2013. V šesti sólových akcích se snaží najít svůj prostor ve veřejném prostoru. Tyto skutky občanské neposlušnosti, jak je autorka nazývá, jsou abstrahovanými obrazy vytrženými ze svého přirozeného prostředí a přesunutými do nových kontextů. Ruder v nich doslovně přetváří metafory, čímž mění jejich přirozený význam a nutí diváka zapochybovat o zavedených hodnotách.

Barbis Ruder – Wertschöpfungskette / Řetězec hodnot
Galerie Cella a Hovorny
vernisáž 9. 6. v 18.30 před Hovornami
výstava potrvá do 10.7.
kurátor Jakub Frank

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.