Axel Dörner, Ivan Palacký a Petr Vrba

KoncertGalerie výtvarného umění v Ostravě

„Axel Dörner hraje na trumpetu jako nikdo jiný“, říkáte si zhruba kolem roku 2006 na jeho sólovém koncertě v Londýně. Definoval tenhle „jiný způsob hry“ na trumpetu v roce 2001 na cd, které se jmenuje „Trumpet“ (A Bruit secret, 2001). Mezitím x hráčů rozvíjelo jeho způsob hry a dosáhli by i hře na trumpetu určitého stupně mistrovství, jak se říká, kdyby o něj kdy na trumpetu šlo.
„Axel Dörner hraje na trumpetu jako nikdo jiný“, říkáte si ovšem znovu zhruba kolem roku 2017.

Hráč na trumpetu Axel Dörner, hráč na trumpetu a elektroniku Petr Vrba a hráč na amplifikovaný pletací stroj Dopleta 180 Ivan Palacký, se během uplynulých deseti, patnácti let potkávali v různých koutech Evropy a spolupracovali v rámci rozmanitých improvizačních seskupení.

Teď se cíleně vydávají na cestu po několika podstatných městech České republiky, aby provedli summu těchto bývalých setkání.

Podtrženo, sečteno.

Jednou ze zastávek bude (samozřejmě) i Dům umění v Ostravě. A konkrétně vy přijdete, protože se traduje, že tohle bude hudba, která by se mohla, za jistých okolností, líbit všem a ví se, že je to událost, na kterou prý chodí velké množství zvědavých a hlavně zvídavých lidí

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.