Klangschatten: Birgit Ulher & Petr Vrba, George Cremaschi | Pohyby-zvuky-prostory

KoncertMatiční dům, Opava
Dvojkoncert z cyklu Pohyby, zvuky, prostory představující mezinárodní experimentální hudebně-zvukovou scénu. Hudební večer v Matičním domě / Bludném kameni tentokráte uvede dva koncerty. Každý z vystupujících svým způsobem a možnostmi svých nástrojů navodí neobvyklý dialog mezi sebou, danými prostory a posluchači. Ti se stanou důležitou součástí procesu vytvářející atmosféru celé události.
Brigit Ulher a Petr Vrba – Klangschatten
Unikátní setkání dvou respektovaných improvizátorů, kteří vytrvale osahávají hranice možností svých nástrojů. Rozšířené techniky, preparace, použití elektroniky, to je společná základna pro Birgit a Petra, duo, které vzniklo po velmi úspěšném koncertu na festivalu NOW now v Sydney, jehož organizátoři měli skvělý nápad, aby si zahráli společně. Navzájem se pečlivě poslouchají a stejně tak se inspirují pro nové trajektorie během jejich na místě tvořených skladeb.
George Cremaschi uvede premiéru své nové skladby pro sólový kontrabas. Cremaschi je hudebník a skladatel; narodil se v New Yorku, kde studoval hudbu a kompozici, později žil v Kalifornii a v současné době v Praze, kde vyučuje zvuk pro film na FAMU.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram
Newsletter

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Út–Čt: 9–17

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena z dotace Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Opava.