Zrušeno – Klangschatten, Henrik Olsson & Ola Rubin | Pohyby-zvuky-prostory

Koncert

Koncert je vzhledem k nařízení vlády zrušen!

BRIGIT ULHER A PETR VRBA – KLANGSCHATTEN

Unikátní setkání dvou respektovaných improvizátorů, kteří vytrvale osahávají hranice možností svých nástrojů. Rozšířené techniky, preparace, použití elektroniky, to je společná základna pro Birgit a Petra, duo, které vzniklo po velmi úspěšném koncertu na festivalu NOW now v Sydney, jehož organizátoři měli skvělý nápad, aby si zahráli společně. Navzájem se pečlivě poslouchají a stejně tak se inspirují pro nové trajektorie během jejich na místě tvořených skladeb.

HENRIK OLSSON a OLA RUBIN

Henrik Olsson a Ola Rubin jsou dva uznávaní švédští improvizátoři aktivně vystupující na mezinárodní experimentální scéně.  Na první poslech tohoto dua by se nám mohlo zdát, že si každý hraje sám pro sebe, ale při pozornějším vnímání zřetelně slyšíme  nápaditost a souhru obou improvizátorů. Atraktivní a neobyvklé spojení pozounu a elektrické kytary, dobrodružství hudebního dialogu, objevování nových zvuků, dynamická a expresivní hra, abstraktní zvukové tvary, ohromující rytmy, hledání neobvyklých svobodných prostorů. To jsou základní charakteristiky společné improvizace dua Olsson a Rubin a současně jistota pro posluchače, že poslech koncertu bude stát opravdu za to.

Kontakty a otevírací doba

Bludný kámen, z.s.

Gudrichova 6,
746 01 Opava
bludnykamen@bludnykamen.cz
IČ: 66144108
Facebook
Youtube
Instagram

Galerie Cella

Matiční 4,
746 01 Opava
Po-Pá: 9-11 12-16

Hovorny

Masarykova tř. 22,
746 01 Opava
Po-Ne: 0-24

Matiční dům

Matiční 2,
746 01 Opava

Činnost Bludného kamene je finančně podpořena Ministerstvem kultury ČR a městem Opava. Bludný kámen spolupracuje s Galerií výtvarného umění v Ostravě.